Výdělek prostřednictvím affiliate programů

Affiliate marketing je forma online marketingu, při které se tvůrci obsahu spolupodílejí na prodeji produktů nebo služeb pomocí odkazů na webové stránky nebo bannerů umístěných na jejich vlastních stránkách nebo sociálních sítích. Tvůrci obsahu, kteří se rozhodnou se affiliate marketingem zabývat, se nazývají affiliate partneři.

Jak to funguje? Affiliate partner přidá na své webové stránky nebo sociální sítě odkaz na produkt nebo službu, kterou chce prodávat. Pokud někdo na tento odkaz klikne a zakoupí produkt nebo službu, affiliate partner obdrží provizi z prodeje.

Proč se mohou tvůrci obsahu zajímat o affiliate marketing? Pro některé může být affiliate marketing dobrým způsobem, jak přivést na své stránky více návštěvníků a zvýšit příjmy ze svého obsahu. Může to být také dobrý způsob, jak se zapojit do různých programů affiliate marketingových společností a získat přístup k produktům nebo službám, které mohou svým návštěvníkům nabídnout.

Pokud se rozhodnete začít s affiliate marketingem, je důležité vybrat si společnosti, se kterými budete spolupracovat, a produkty nebo služby, které budete prodávat, pečlivě. Měli byste se také dobře seznámit s podmínkami spolupráce s jednotlivými společnostmi a ujistit se, že vaše stránky splňují všechny požadavky pro přidání odkazů.

Affiliate marketing může být pro tvůrce obsahu skvělým způsobem, jak zvýšit příjmy ze svého obsahu a zapojit se do různých programů affiliate marketingových společností. Je však důležité vybrat si společnosti, se který

Co budete potřebovat?

  • vlastní www stránky - k jejich tvorbě můžete využít řadu šablonových systémů, které umožňují vytvořit stránky i bez znalosti html
  • vybrat si vhodný obor - nejlépe takový, který vás baví a máte o něm informace. Jedině tak budou vaše stránky permanentně navštěvovány.
  • zaregistrovat se jako affiliate partner v jednom s vybraných systémů
  • umístit affiliate kódy na své stránky

Výhody affiliate

Výše výdělku je v podstatě neomezná. V České republice se affiliate síť teprve rozvíjí, takže teď je ten správný čas začít. Už je však na trhu dostatečně široká nabídka affiliate oborů např. mobilní obsah, knihy, oděvy, zájezdy, sportovní zboží a mnoho dalších. Na těchto stránkách vám budu postupně zveřejňovat ty nejzajímavější programy, s kterými mám osobní zkušenost.

Doporučené affiliate programy

  • Partnerský program Invia.cz - největší online prodejce zájezdů a letenek nabízí provizi za každý zprostředkovaný prodej. Podle informací, zveřejněných na stránkách affiliate systému Invia.cz, vyplatili od roku 2006 svým partnerům více než 8 milionů Kč.
  • Provizní program Sportobchod.cz - jeden z největších online obchodů se sportovním zbožím nabízí provizi ve výši 5% z ceny každého produktu prodaného prostřednictvím vašich stránek.

All rights reserved - en obsahu tohoto webu je zakzno
 Znojmo  Vdlek na internetu